Seyrek Kanatlı Hücreli Fanlar

Seyrek Kanatlı Hücreli FanSeyrek kanatlı hücreli fanın tüm parçaları çift cidarlı olarak üretilir. Yer yer kalınlık değişse de, dış yüzeyde 1 mm ve iç yüzeyde 0.8 mm galvaniz saçlar kullanılır. Isı ve ses izolasyonu için 0.5 mm kaya yünü mevcuttur. İç kısmında iç fanı ve motoru bulunur.

Köşelere uygulanan plastik parçalarla birlikte profiller birleştirilerek genel yapı ortaya çıkarılır. Servis kapısı ve kapı kolları da eklenerek istenildiğinde hücreli fanın iç yapısına müdahale edilebilir.

Seyrek kanatlı iç fanlar imalat standartlarına göre yüksek basınçlara dayanıklı üretilir. Salyangoz şeklinde ki yapısıyla havanın toplanıp sıkıştırılması sağlanır. Fanın dönüşü sırasında açığa çıkan merkezkaç kuvvetiyle hava iletilir. Yüksek sıcaklığa ve devamlı çalışmaya rağmen dayanıklı yapısıyla uzun ömürlüdür.

Elektrik motorları 380 volt ile çalışır. Hücreli fanın çalışması sırasında mevcut alüminyum gövde ve soğutma pervanesi, motor üzerinde oluşan sıcaklığı ortadan kaldırır. İsteğe göre yangın tehlikesine karşı Ex prof motorlar da kullanılabilir.

Motordan gelen kuvvet, kayış kasnaklar yardımıyla dairesel olarak fana iletilir. Böylece birbirine paralel bağlanmış vaziyette olan motor ve fan kasnağı hareketi sağlar. Seyrek kanatlı hücreli fanlar genel olarak yağ, toz ve fanın içine nüfuz edebilecek maddelerin olduğu alanlarda kullanılır. Örnek olarak; restoranlarda, kafeteryalarda, boyahanelerde, imalathanelerde ve havada parçacıkların olduğu tüm ortamlarda kullanılabilir.

seyrek kanatlı hücreli aspiratör teknik özellikleri